You are currently viewing Rozliczenia roczne za 2020r. – terminy i dodatkowe dane – przypomnienie

Rozliczenia roczne za 2020r. – terminy i dodatkowe dane – przypomnienie

  • Post last modified:16 sierpnia 2022

Szanowni Państwo,
zakończył się jakże nietypowy rok 2020.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy podatnik winien rozliczyć się z Administracją Skarbową (tak to się teraz nazywa) z dochodów uzyskanych w tym czasie. Od 01.01.2020r. zmieniły się terminy przyjmowania przez urzędy rozliczeń rocznych:

  • dla rozliczających się w sposób zryczałtowany – skrócono czas na złożenie rozliczenia – ale przesunięto w czasie – rozliczenia składane były w dniach 15-28 lutego br.
  • dla pozostałych podatników (zasady ogólne, podatek liniowy, zatrudnienie itd.) – termin składania rozpoczął się w dniu 15 lutego br. i potrwa do 30 kwietnia br.

Deklaracje złożone przed 15 lutego br. traktowane będą jako złożone w tym właśnie dniu i od tego dnia będą liczone wszelkie terminy podatkowe dotyczące rozliczenia, w tym zwrotu nadpłaconych w ciągu roku zaliczek.
Niestety z roku na rok, ministerstwo coraz później dostarcza firmom przygotowującym oprogramowanie do rozliczeń dane do prawidłowego oprogramowania tego rozliczenia.
Osoby zainteresowane wsparciem w tych zawiłych kwestiach proszę o indywidualny kontakt, celem ustalenia terminu i dodatkowych informacji, np. dodatkowych Państwa przychodów, czy dotyczących przekazania 1%.

Życzę Państwu w obecnej sytuacji dużo zdrowia, siły i wytrwania. Obyśmy wszyscy zdrowi byli.